Conference League

Οριστική διακοπή στο Σλοβάτσκο-Κολωνία λόγω ομίχλης-Συνεχίζεται την... Παρασκευή

Η αναμέτρηση Σλοβάτσκο-Κολωνία για το Conference League διακόπηκε οριστικά στο 7ο λεπτό λόγω ομίχλης. Συνεχίζεται, αν το επιτρέψουν οι συνθήκες, την Παρασκευή στις 14:00.

Οριστική διακοπή στον αγώνα της Σλοβάτσκο με την Κολωνία για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Conference League. Παρά τη διάθεση που είχε ο διαιτητής και οι ομάδες να το... παλέψουν, η πυκνή ομίχλη κατέστησε αδύνατο να διεξαχθεί ματς λόγω χαμηλής ορατότητας.

Έτσι μετά από μόλις επτά λεπτά αγώνα, αποφασίστηκε να μη συνεχιστεί το ματς την Πέμπτη και οι δύο ομάδες θα επανέλθουν στο γήπεδο το μεσημέρι της Παρασκευής (14:00 ώρα Ελλάδας) για να παίξουν τα υπόλοιπα λεπτά. Εφόσον φυσικά το επιτρέψουν οι συνθήκες και υπάρχει επαρκής ορατότητα.